fbpx

Tags : паѓа бројот

Паѓа бројот на новозаразени од ковид-19 во Струмица, денес десет

Во последните 24 часа во Струмица се регистрирани 8 новозаразени од коронавирусот, а десет лица оздравеле, соопштија денес од Министерството за здравство. Во последните 24 часа се направени 771 тестирања, а регистрирани се 161 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 90 -Куманово 11-Штип 2 -Прилеп 6-Тетово 5 -Велес 4 -Кавадарци 2 -Гостивар 15 –Струмица 8 […]