fbpx

Tags : партиски избори

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев гласаше на партиските избори во

Лидерот на СДСМ и единствен кандидат за претседател на партијата, Зоран Заев, заедно со сопругата Зорица, денес напладне гласаше на првите директни внатрепартиски избори. Своето право на глас Заеви го остварија на партиското избирачко место 16604 во Струмица. Според претседателката на Централната изборна комисија, Викторија Мадиќ, излезноста до 12 часот е 46 отсто од вкупно […]