fbpx

Tags : Партизан

Млади фудбалери на Академија Пандев гостуваа на Ц.ѕвезда и Партизан

Генерација млади фудбалери на Академија Пандев, родени 2008 година овој викенд престојуваа во Белград, Србија каде гостуваа на екипите на Црвена Ѕвезда и Партизан. Вчера со своите врсници од Црвена Ѕвезда одиграа нерешено 1-1, а денес со Партизан претрпеа пораз од 3:1.