fbpx

Tags : пешаци

Двајца малолетни пешаци потешко повредени во сообраќајка во Струмица

Вчера во 21:10 часот во СВР Струмица било пријавено дека на крстосница од улица„Братство Единство“, „Младинска“ и улица „24 Октомври“ во Струмица, патничко возило „смарт“, со струмички регистарски ознаки, управувано од В.С.(24) од село Добрејци, удрило во двајца малолетни пешаци од Струмица, соопштија од МВР. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле пешаците, констатирани […]

Полициски билтен:пожар во Радовиш, казнети пешаци, 83 лица не носеле

На 19.10.2020 во 02:15 часот во Полициска станица Радовиш било пријавено дека настанал пожар во помошен објект на ул.„Готен“ во Радовиш, при што биле опожарени и соседни помошни објекти, како и едно моторно возило паркирано во помошен објект. По интервенција на Територијална противпожарна единица Радовиш пожарот бил изгаснат, а увид на местото извршиле инспектор од […]