fbpx

Tags : Петралинци

Полициски билтен:Жител на Петралинци пронајден починат, малолетничка се оддалечила од

На 07.06.2023 во СВР Струмица било пријавено дека во домот во село Петралинци, струмичко, бил пронајден починат Н.С.(31). Смрт без видливи траги на насилство констатирал лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција. На 08.06.2023 во 00.50 часот во СВР Струмица, С.Д.(34) од Струмица пријавила […]