fbpx

Tags : ПОкрајчево

Полициски билтен: пожар во атарот на радовишко Покрајчево,физички напад во

На 06.02.2024 во Полициската станицџа Радовиш било пријавено дека настанал пожар на место викано „Миленковица“, атар на село Покрајчево, радовишко, во кој биле опожарени овошен насад и тополи, сопственост на Б.С.(55) од село Покрајчево.  Од страна на Територијалната противпожарна единица Радовиш пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема. Увид на местото извршила екипа на ОВР Радовиш. На […]