fbpx

Полициски билтен: пожар во атарот на радовишко Покрајчево,физички напад во Сарај

 Полициски билтен: пожар во атарот на радовишко Покрајчево,физички напад во Сарај

На 06.02.2024 во Полициската станицџа Радовиш било пријавено дека настанал пожар на место викано „Миленковица“, атар на село Покрајчево, радовишко, во кој биле опожарени овошен насад и тополи, сопственост на Б.С.(55) од село Покрајчево. 

Од страна на Територијалната противпожарна единица Радовиш пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема.

Увид на местото извршила екипа на ОВР Радовиш.

На 06.02.2024 во 16.00 часот во Полициската станица Струмица, Д.Р.(26) од село Сарај, струмичко, пријавил дека околу 14.00 часот во дворно место во село Сарај бил физички нападнат од С.З..

 Се преземаат мерки за расчистување на случајот

Share via
Copy link