fbpx

Tags : физчки напад

Полициски билтен: пожар во атарот на радовишко Покрајчево,физички напад во

На 06.02.2024 во Полициската станицџа Радовиш било пријавено дека настанал пожар на место викано „Миленковица“, атар на село Покрајчево, радовишко, во кој биле опожарени овошен насад и тополи, сопственост на Б.С.(55) од село Покрајчево.  Од страна на Територијалната противпожарна единица Радовиш пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема. Увид на местото извршила екипа на ОВР Радовиш. На […]

Полициски билтен: физички напад во Радовиш

На 18.07.2022 во Полициската станица Радовиш, Т.Ф.(53) од Радовиш пријавил дека на 17.07.2022 околу 17.30 часот во близина на полигонот за полагање на возачки испит во Радовиш бил физички нападнат од Џ.А. и Ш.А., двајцата од Радовиш. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Полициски билтен: радовишанец физички нападнат на нива

На 26.09.2021 година во 21:40 часот во Полициската станица Радовиш, С.Џ.(32) од Радовиш пријавил дека околу 15.30 часот во нива во атар на село Раклиш, радовишко, бил физички нападнат од М.У. од село Калаузлија. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.