fbpx

Полициски билтен: радовишанец физички нападнат на нива

 Полициски билтен: радовишанец физички нападнат на нива

На 26.09.2021 година во 21:40 часот во Полициската станица Радовиш, С.Џ.(32) од Радовиш пријавил дека околу 15.30 часот во нива во атар на село Раклиш, радовишко, бил физички нападнат од М.У. од село Калаузлија. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Share via
Copy link