fbpx

Полициски билтен: физички напад во Радовиш

 Полициски билтен: физички напад во Радовиш

На 18.07.2022 во Полициската станица Радовиш, Т.Ф.(53) од Радовиш пријавил дека на 17.07.2022 околу 17.30 часот во близина на полигонот за полагање на возачки испит во Радовиш бил физички нападнат од Џ.А. и Ш.А., двајцата од Радовиш.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Share via
Copy link