fbpx

Tags : полноќ

Од полноќ повисоки цени на горивата

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемуваат за 1,00 ден/лит, во однос на малопродажните цени утврдени со одлуката за утврдување на највисоки малопродажни цени на нафтените деривати и горива за транспорт од 27.07.2023 година и со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 85,50 ден/лит, додека малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 […]

Бензините поскапуваат од ноќеска на полноќ

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, се зголемуваат за 1,00 денар/литар, во однос на малопродажните цени утврдени со одлуката од 23.11.2020 година и со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 60,50 ден/лит, додека малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 62,50 денари за литар, соопштија од Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажните цени […]

Бензините намалени за 0,5 , дизелот за 1,5 денари

Цените на бензините и дизелот од полноќ ќе се намалат- бензините за  0,5 денари, а дизелот за 1,5 денари, соопштија од Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги. Од вечерва на полноќ Еуросупер БС-95 ќе се продава за 59,50 денари за литар, додека малопродажната цена на БС-98 ќе изнесува 61,50 ден. Еуродизел (Д-Е V) ќе […]