fbpx

Tags : поскапуваат бензините

Од ноќеска бензините поскапи за два денари, дизелот за половина

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука од полноќ за поскапување на бензините за два денари, а на дизелот за половина денар. (1) Највисоките малопродажни цени на нафтените деривати и горива за транспорт,изнесуваат: Моторен бензин – ЕУРОСУПЕР БС – 95 – 60,50 (денари/литар) Моторен бензин – ЕУРОСУПЕР БС – 98 – 62,50 (денари/литар) […]