fbpx

Tags : потерница

Приведен струмичанец, баран по потерница за издржување на седумгодишна затворска

На 25.07.2023 во 13>30 часот во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни Струмица го привеле С.Т.(26) од Струмица, соопштија денеска од МВР. Тој бил баран по централна потерница врз основа на наредба од Основен суд Струмица за издржување на затворска казна во траење од седум години за сторено кривично дело по член 193-а од […]