fbpx

Tags : повреден малолетник

Повреден малолетник во сообраќајка кај Добрејци

Вчера околу 21:00 часот во СВР Струмица било пријавено дека на крстосница во село Добрејци, струмичко, се случила сообракајна незгода помеѓу патничко моторно возило „мерцедес“ со италијански регистарски ознаки, управувано од Б.М.(20) од село Сушица и мопед „хонда“ со струмички регистарски ознаки, управуван од малолетно лице од Струмица, соопштија од струмичката полиција. Во незгодата со […]