fbpx

Tags : пожар Радовиш

Полициски билтен:пожар во Радовиш, казнети пешаци, 83 лица не носеле

На 19.10.2020 во 02:15 часот во Полициска станица Радовиш било пријавено дека настанал пожар во помошен објект на ул.„Готен“ во Радовиш, при што биле опожарени и соседни помошни објекти, како и едно моторно возило паркирано во помошен објект. По интервенција на Територијална противпожарна единица Радовиш пожарот бил изгаснат, а увид на местото извршиле инспектор од […]