fbpx

Tags : прехранбени производи

Бектеши: Замрзнувањето на цените на основните прехранбени производи ќе продолжи

Министерот за економија, Крешник Бектеши на својот Фејсбук профил информираше дека е доставен предлог до Владата, мерката за замрзнување цените на основните прехранбени производи да биде продолжена до крајот на февруари 2022 година. „Министерството за економија достави одлука до Владата со која се предлага мерката за замрзнување на цените на основните прехранбени производи да се […]