fbpx

Tags : премиерот Заев

Премиерот Заев го прими новоизбраниот генерален секретар на RYCO Хани:

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев го прими новоизбраниот генерален секретар на Регионалната канцеларија за младинска соработка (RYCO) на земјите од Западен Балкан Алберт Хани, кој оваа функција ја презеде како претставник на нашата земја. На средбата, на која присуствуваше и Ѓорги Тасев, советник за млади и младински политики во Канцеларијата на […]

Премиерот Заев ја испрати македонската фудбалска репрезентација за Букурешт

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев денеска на Меѓународниот аеродром Скопје ја испрати македонската фудбалска репрезентација за Букурешт, Романија каде ќе се одиграат првите два натпревари од Европското првенство во фудбал. На испраќањето премиерот Заев на фудбалерите и на стручниот тим им посака успешен настап на ЕУРО 2020, среќа, добра тимска игра […]