fbpx

Tags : прес

Костадинов: Градиме нов и модерен зелен пазар

Интегрален текст од прес конференцијата на Костадин Костадинов, кандидат за градоначалник на Струмица од СДСМ Почитувани жители на Струмица, Дозволете да ве информираме и запознаеме со делот од нашата програма која третира инфраструктурни проекти кои овозможуваат решавање на прашања поврзани со вашето секојдневие. Градиме нов и модерен зелен пазар! Планираниот нов зелен пазар ќе обезбеди […]

Стојановски:Да ги почитуваме правата на другите

Прес конференција на Златко Стојановски, кандидат за пратеник од СДСМ Почитувани граѓанки и граѓани Начинот на кој општеството гледа на попреченоста е еден од клучните показатели за тоа во какво општество живееме. Како одговорна партија, во изминатите 3 години, го трансформиравме системот за поддршка и пристапот до правата и услугите. Тоа се клучни мерки преку […]

Заев: Со новата македонска развојна економија платите, пензиите и финансиската

Прес-конференција на пртетседателот на СДСМ и носител на листата во ИЕ 4, Зоран Заев Почитувани граѓани, почитувани новинари, Пред три години Владата предводена од СДСМ се соочи со сериозни предизвици во економијата, кои од нас бараа умешност, ефикасност, но и храброст и решителност. Пред нас имавме клекната економија, огромни долгови направени за финансирање криминални тендери […]