fbpx

Tags : превоз

Костадинов најави „Кавалер“ во Струмица-електрични возила за превоз низ пешачките

-Нека ни е со среќа Струмичкиот „кавалер“.Нова бесплатна услуга за граѓаните.Наскоро во мојата Струмица!, објави денеска градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов. -По примерот на Љубљана ќе воведеме Струмички кавалер!Електрични возила адаптирани за превоз во пешачка зона, ќе излегуваат во пресрет на пред се стари и изнемоштени сограѓани кои сакаат да се прошетат низ паркот, плоштадот, […]

Четири комбиња од Струмица вршеле меѓународен превоз на патници без

На 19/20.01.2022 од полициски службеници од Полициската станица за Граничен премин Табановце при Регионалниот центар за гранични работи Север, при контрола при влез во државата на четири комбиња за меѓународен превоз на патници, и тоа две „форд“, едно „мерцедес“ и едно „фиат“, од кои три со струмички и едно со скопски регистарски ознаки, управувани од […]