fbpx

Tags : притвореник

Полицајци пукале во воздух за да се одбранат при приведување

Вчета на полноќ на улицата „Бетовенова“ од полициски службеници од СВР Струмица бил лишен од слобода Ш.М.(32) од Струмица за повеќе сторени кривични дела и одредена мерка притвор, соопштија денес од МВР. При преземање на мерките за негово приведување, повеќе лица ги нападнале полициските службеници со тврди предмети, при што од страна на полициските службеници […]