fbpx

Tags : Рамазан Бајрам

Честитка од градоначалникот Костадинов по повод Рамазан Бајрам

Почитувани граѓани од муслиманска вероисповед, По завршувањето на Рамазанските пости и Вашите ифтарски вечери, повторно ја дочекавте тридневната радост која ви ја дарува големиот исламски празник Рамазан Бајрам, или, како што милувате да го нарекувате, Шеќер Бајрам. Нека и ова Ваше празнување и радување биде исполнето со љубов, разбирање, добрина, благодат и милосрдие, кои на […]

Честитка од градоначалникот Коста Јаневски по повод празникот Рамазан Бајрам

Почитувани сограѓани од исламска вероисповед, Повторно  го дочекавте  големиот ден  во кој  го славите Вашиот  духовен триумф  даден од верата, молитвите и Рамазански пост, ползувајќи ги четирите димензии на Рамазан, преточени во духовноста, моралот, солидарноста и здравјето. Заокружувајќи го месецот на добрината, милоста, љубовта и простувањето, Вие ги заслуживте богатите дарови од Рамазан исполнети со […]