fbpx

Tags : разрешен директор

Костадинов го разреши директорот на училиштето од кое е осомничениот

-Ред, дисциплина и одговорност мора да има, секогаш и секаде во општина Струмица.Како човек и градоначалник сум згрозен од наставникот во струмичко училиште за кој има сомневање дека недолично се однесувал со малолетна ученичка во истото училиште, а за кое СВР Струмица поднесе кривична пријава поради сомнение за полов напад врз дете, објави градоначалникот на […]