fbpx

Tags : река Вардар

Жител на Миравци се удави во Вардар

Вчера во 15:40 часот било пријавено дека во близина на село Миравци, гевгелиско, на место викано „Три тополи“, додека В.М.(19) и В.Ѓ.(56), двајцата од с.Миравци, местеле мрежи во река Вардар, В.Ѓ. паднал во водите на реката и потонал. Во 19:15 часот тој бил понајден и извлечен од реката. Од страна на лекар од Итната медицинска […]