fbpx

Tags : рекорди

Коронавирусот урнува рекорди, во Струмица 30 новозаразени

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2445 тестирања, а регистрирани се 535 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 277-Куманово 17-Дебар 7-Штип 22-Прилеп 26-Тетово 18-Струга 8-Велес 10-Битола 13-Охрид 4-Кавадарци 4-Гостивар 5-Гевгелија 24-Струмица 30-Крива Паланка 2-Радовиш 6-Кочани 12-Пробиштип 3-Демир Хисар 2-Македонски Брод 1-Валандово 5-Виница 1-Делчево 1-Свети Николе 9-Кичево 15-Ресен 8-Неготино 5. Во […]