fbpx

Tags : рекордни 80

Рекордни 80 новозаразени во Струмица, само 11 оздравени од Ковид-19

Во последните 24 часа се направени 3294 тестирања, а регистрирани се 1085 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 447-Куманово 69-Дебар 9-Штип 39-Прилеп 60-Тетово 62-Струга 14-Велес 50-Битола 28-Охрид 18-Кавадарци 20-Гостивар 35-Гевгелија 29-Струмица 80-Крива Паланка 10-Радовиш 9-Крушево 3-Кочани 13-Пробиштип 10-Демир Хисар 2-Македонски Брод 1-Берово 2-Валандово 6-Виница 4-Делчево 10-Кратово 4-Свети Николе 5-Кичево 30-Ресен 4-Неготино 12. Починати се 12 […]