fbpx

Tags : sdsm

Со бајати афери Николоски сака да го дискредитира Филипче –

По прозивките од Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ упатени на адреса на д-р Венко Филипче повикувајќи го да објасни од каде му е хациенда на Водно со докторска плата се огласи и Филипче на Фејсбук.  Филипче возврати дека Николоски пласира лаги за кои и Државната комисија за спречување на корупцијата одамна има донесено одлука дека тој […]

Пендаровски за Филипче: Станува збор за човек за кој ти

„Многу човечки животи се спасени заради неговите интервенции, неговите дијагнози, неговите операции. Просто кажано станува збор за човек кој ти е мерак да го гласаш“, вакви зборови упати кандидатот за претседател Стево Пендаровски за д-р Венко Филипче, носител на листа на Изборна единица 4. Пендаровски вечерва караванот за претстојните претседателски избори го продолжува од Радовиш […]

Д-р Филипче: Љубовта кон моторите и автомобилите ми е од

Познатиот неврохирург д-р Венко Филипче, раскажува за првата посета на операциона сала, како ученик во средното медицинско училиште „Панче Караѓозов“. Во „Неформално“ на Сител Подкаст, Филипче во едно поинакво светло, говори за неговиот приватен живот кога бил средношколец, за најраните детски денови дружбата со другарите, љубовта кон автомобилите и моторите. „Во трета година средно училиште, […]