fbpx

Tags : седум мигранти

Седум мигранти повредени по излетување на возилото со кое се

На 17.07.2023 vо 15.10 часoт на регионалниот пат Нов Дојран – Валандово, на местоto „Фурска чешма“, пред крстосницата за село Дедели, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор и граничен премин Стар Дојран забележале патничко возило „форд мондео“ во кое се превезувале мигранти, соопштија денеска од СВР Струмица. Откако ги забележал полициските службеници возачот се обидел да избега, […]