fbpx

Tags : седум починати

Нови 115 нови случаи на ковид-19, починати седум

Во последните 24 часа се направени 1032 тестирања, а регистрирани се 115 нови случаи на ковид-19. – Скопје 53– Куманово 4– Дебар 6– Штип 3– Прилеп 6– Тетово 8– Струга 13– Велес 1– Охрид 8– Гостивар 5– Пробиштип 1– Свети Николе 1– Кичево 4– Ресен 2 Починати се 7 лица, пет пациенти од Скопје, еден […]