fbpx

Tags : Секулов

ФОТО: Роналдо постави рекорд, па дресот го подари на струмичанец

Дресот со кој ги победи Лацијалите, Кристијано Роналдо му го подари на младиот струмичанец Секулов кој тренира во редовите на италијанскиот првак. Секулов си направи и селфи со Роналдо, а потоа се пофали дека го доби дресот со „седмицата“.