fbpx

Tags : Шампион

Шампионот ги запали моторите

Шампионот, Струмица Никоб ги започна подготовките за новата европска сезона, објави тренерот Кире Ричлиев. Во тимот се врати репрезентативецот Стојан Илиев кој е и првото засилување за следната сезона. И тоа не е се, веќе утре се приклучува и Александар Злобин кој е единствениот кој од странците останува и оваа сезона, а тимот го напуштија […]