fbpx

Tags : шест починати од Струмица

Црн биланс:Шест починати, 26 новозаразени и исто толку оздравени во

Во последните 24 часа се направени 2731 тестирања, а регистрирани се 913 нови случаи на ковид-19 во: – Скопје 459- Куманово 25- Дебар 1- Штип 18- Прилеп 78- Тетово 44- Струга 11- Велес 79- Битола 33- Охрид 37- Кавадарци 24- Гостивар 9- Гевгелија 3- Струмица 26– Крива Паланка 3- Радовиш 3- Крушево 3- Кочани 8- […]