fbpx

Tags : шест починати

Ковид-19:Шест починати, 38 новозаразени и 25 оздравени во Струмица

Во последните 24 часа се направени 3.200 тестирања, а регистрирани се 1237 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 506-Куманово 34-Штип 55-Прилеп 91-Тетово 51-Струга 31-Велес 67-Битола 30-Охрид 26-Кавадарци 31-Гостивар 75-Гевгелија 23-Струмица 38-Крива Паланка 8-Радовиш 11-Крушево 12-Кочани 15-Пробиштип 3-Демир Хисар 7-Македонски Брод 4-Берово 1-Валандово 6-Виница 3-Делчево 2-Кратово 5-Свети Николе 24-Кичево 36-Ресен 13-Неготино 29. Починати се 39 лица, […]