fbpx

Tags : Силекс

Академија Пандев ремизираше со Силекс

Академија Пандев во втората пријателска средба што се одигра денес на комплексот „Горан Пандев“ ремизираше со Силекс и тоа со резултат 1:1. Во интересен и квалитетен натпревар за оваа фаза од подготовките, двете екипи имаа имаа свои моменти и периоди од играта. Први поведоа екипата од Кратово со голот на Дејан Тантуровски во 18.минута и […]