fbpx

Tags : Смоквица

Фатен криумчар на мигранти откако бегајќи со возилото скршил наплатна

На 13.09.2023 околу 11.20 часот на автопатот Гевгелија – Скопје, во близина на наплатна станица Смоквица, полициски службеници од Мобилната единица за компензаторни мерки при Одделот за гранични работи и миграции во Биро за јавна безбедност го лишиле од слобода Д.Ц.(44) од Виница. При преглед во товарно возило „цитроен џампер“ со скопски регистарски ознаки, кое […]

Скопјанец превезувал мигранти, откриен кај Смоквица

Синиќа во 21:00 часот на автопатот Скопје-Гевгелија, на наплатна станица Смоквица, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин „Богородица“ го лишиле од слобода М.Ш.(49) од Скопје, соопштија денеска од МВР. При преглед во возилото „фолксваген пасат“ со скопски регистарски ознаки, кое го управувал, биле пронајдени пет лица мигранти (две од Индија и три од […]