fbpx

Tags : сосетка

77-годишен маж од струмичко се обидел да силува сосетка

На 29.09.2023 во 15:30 часот во Струмица полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода Р.П.(77) од струмичко, поради тоа што на 27.09.2023 се обидел да изврши обљуба врз 64-годишна жена, негова сосетка, соопштија денеска од МВР. Се работи на расчистување на случајот.