fbpx

Tags : Стојанов

Грчев и Стојанов со професионални договори со Џио Струмица

Шампионските титули не можат да се освојат без домашните играчи од одбојкарската школа на ОК ЏИО Струмица кои се главните столбови на сите успеси. Горан Грчев и Бојан Стојанов ги потпишаа првите професионални договори со кои и официјално стануваат засилувања на позициите среден блокер и плејмејкер во тимот, соопштија денес од клубот.

Ванчо Стојанов е нов спортски директор на Беласица

Подготвувајќи се за новата натпреварувачка сезона во која се враќа во Првата македонска фудбалска лига, ФК Беласица официјално го именуваше Ванчо Стојанов за нов спортски директор на клубот. Стојанов, кој е поранешен учесник на три олимписки игри како атлетичар и тренер, освојувач на три балкански златни медали и рекордер на повеќе атлетски дисциплини, прогласуван девет […]