fbpx

Грчев и Стојанов со професионални договори со Џио Струмица

 Грчев и Стојанов со професионални договори со Џио Струмица

Шампионските титули не можат да се освојат без домашните играчи од одбојкарската школа на ОК ЏИО Струмица кои се главните столбови на сите успеси.

Горан Грчев и Бојан Стојанов ги потпишаа првите професионални договори со кои и официјално стануваат засилувања на позициите среден блокер и плејмејкер во тимот, соопштија денес од клубот.

Share via
Copy link