fbpx

Tags : Струмички 112

ЦУК: По сообраќајна несреќа на територија на Грција повредени помош

Денеска, операторите од Струмица на Единствениот број 112 во ЦУК им помогна на повредените лица од сообраќајна несреќа меѓу две моторни возила на територија на Република Грција, за да добијат Итна медицинска помош и да бидат медицински згрижени, а и да биде известена тамошната полиција, информираа денеска од Центарот за управување со кризи (ЦУК). Конкретно, […]