fbpx

Tags : Струмица 16.09.

Нови 18 заразени од ковид-19 во Струмица-и денес еден починат

Во бројот на новозаразените 18, четворица се од вчера, кои се тестирале во приватни болници. Освен во Струмица, во регионот нови случаи на заразени со коронавирус има во Гевгелија-3,Радовиш-2 и Валандово-2. Во последните 24 часа се направени 1721 тестирања, а регистрирани се 163 нови случаи на ковид-19 во: – Скопје 33- Куманово 17- Дебар 3- […]