fbpx

Tags : Струмица-Просениково

Тројца повредени во сообраќајка на патот Струмица-Просениково

Синоќа во 21:58 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека околу 21:40 часот на локалниот пат Струмица – село Просениково се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „ауди“ со струмички регистарски ознаки, управувано од М.Т.(32) од село Доброшинци, струмичко и патничко возило „мерцедес“ со бугарски национални ознаки, управувано од С.Т.(39) од село Градско Балдовци, струмичко. Во несреќата […]