fbpx

Tags : Струмица

Двајца починати, 9 нови и 11 оздравени од Ковид-19 во

Во последните 24 часа направени се 3.149 тестирања, а регистрирани се 406 нови случаи на КОВИД-19: • Скопје – 184• Куманово – 31• Штип – 23• Велес – 19• Битола – 17• Кавадарци – 13• Свети Николе и Крива Паланка – по 12• Прилеп и Гевгелија – по 11• Кочани – 10• Струмица – 9• […]

Ковид статистика Струмица: 43 оздравени, 8 нови и еден починат

Во последните 24 часа направени се 3.337 тестирања, а регистрирани се 399 нови случаи на КОВИД-19: • Скопје – 197• Куманово – 49• Тетово – 15• Кочани – 14• Битола – 13• Кавадарци – 11• Велес и Крива Паланка – по 10• Струмица – 8• Штип, Кичево, Гевгелија и Кратово – по 6• Ресен, Радовиш, […]

ЖАН ДРВОШАНОВ: ЧИСТА СТРУМИЦА ВО ПРВИТЕ 100 ДЕНА ОД МАНДАТОТ

Струмица има сериозни проблеми поради слабото чистење на ѓубрето додека јавното претпријатие има голем број на вработени. Затоа, ние декларираме дека за 100 дена од нашата работа, во нашиот мандат струмица ќе биде чиста !ИЛОГ: Интегрален текст од прес конференцијата ПОЧИТУВАНИ СОГРАЃАНИ, НАШАТА ПРОГРАМА Е НАПРАВЕНА   ВО  СОРАБОТКА  СО  ГРАЃАНИТЕ  КАКО РЕШЕНИЕ  ЗА КОНКРЕТНИ ПРОБЛЕМИ. […]

Струмица со 12 нови и 8 оздравени од Ковид-19

Во последните 24 часа направени се 3.425 тестирања, а регистрирани се 494 нови случаи на КОВИД-19: • Скопје – 231• Куманово – 49• Велес – 31• Штип – 24• Кавадарци – 23• Охрид – 19• Кичево – 17• Прилеп и Кочани – по 16• Струмица – 12• Битола – 8• Струга – 7• Тетово – […]

Заев од Струмица: Мицкоски сака да се врати во минатото,

„И сега слушаме, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се расфрлуваат со некои петоцифрени бројки за некакви проекти, што ги ветуваат во некаква нова иднина, но стари режимски кадри и нова иднина не одат заедно, не може луѓе свртени кон минатото да реализираат иднина, порача Претседателот на СДСМ Зоран Заев на Караванот „Најдоброто за мојата општина“, од Струмица. […]

Заев од Струмица: На 17 октомври овде ќе се случи

-Немам дилема, Костадин Костадинов ќе биде новиот градоначалник на Струмица, а на чело со Марјан Даскаловски ќе го предводиме и новиот Совет во Општина Струмица, порача претседателот на СДСМ Зоран Заев на Караванот „Најдоброто за мојата општина“. „Костадин, веќе ни е близок и до нас, го запознавме и како в.д. градоначалник и како портпарол на […]

Караванот „Најдоброто“ во Струмица: По убедливата победа на 17 октомври,

На промоцијата на кандидатот на СДСМ и на Коалицијата за градоначалник на Општина Струмица Костадин Костадинов и советничката листа, пред присутните граѓаните се обратија градоначалникот на Струмица Коста Јаневски и носителот на листата за советници Марјан Даскаловски. -Имав можност да бидам дел од тимот на една од најуспешните општини, гледав како Струмица продолжува да расте […]

Костадинов: Се обврзувам, верно да и служам на Струмица, заедно

Кандидатот на СДСМ и Коалицијата за градоначалник на Струмица Коста Костадинов, на промоцијата во Струмица ја претстави својата визија за Струмица, која се состои од општина препознатлива по силни економски параметри, пример за планирање и реализација на европски проекти, општина во која социјалната инклузија е нормално секојдневие, општина во која младите ќе гледаат потенцијал и […]

Ковид статистика Струмица: 11 нови, двајца починати и 17 оздравени

Во последните 24 часа направени се 3.425 тестирања, а регистрирани се 454 нови случаи на КОВИД-19: • Скопје – 209• Куманово – 45• Штип – 22• Кавадарци – 17• Прилеп – 16• Велес – 15• Битола – 13• Крива Паланка – 12• Охрид и Струмица – по 11• Кичево – 10• Кочани, Свети Николе и […]

Вечер промоција на Костадинов и советничката листа на СДСМ

Општинската организација на СДСМ – Струмица вечер ќе одржи промоција на кандидатот за градоначалник на Општина Струмица – Костадин Костадинов и советничката листа предводена од Марјан Даскаловски. Промоцијата ќе се одржи вечер на плоштадот Гоце Делчев со почеток во 20:00 часот. Настанот е организиран согласно мерките за заштита од Ковид 19.