fbpx

Tags : Свети 15

Костадинов на одбележување на „Светите 15 свештеномаченици“ во Кукуш

-Нашиот пријателски град Кукуш од Грција, денеска го слави празникот „Свети 15 Тивериополски Свештеномаченици” , според Грегоријанскиот календар, објави градоначалникот Костадинов. -На покана на градоначалникот Димитрис Киријакидис, со делегација од мои соработници и советници, присуствувавме на утринската Божествена Литургија и Литија на која присуствуваше и нашиот Митрополит Струмички г. Наум и верници мои сограѓанки и […]