fbpx

Tags : СВР-Струмица

СВР-Струмица и градоначалникот утре на средба со банкарите

Секторот за внатрешни работи – Отсек за превенција – Струмица, ги поканува раководителите – одговорни лица на Банки на подрачјето на општина Струмица, утре 07.10.2020 година (среда) во 13,00 часот, во Дом на АРМ Струмица, да присуствуват на Советодавната група на граѓани-Струмица, организиран од  градоначалникот на општина Струмица Коста Јаневски и Началникот на СВР-Струмица Танчо […]

Полицијата демантира дека му е изречен притвор на градоначалникот на

СВР-Струмица попладнево достави демант до медиумите откако во некои портали беше објавена вест дека на градоначалникот на Василево, Марјан Јанев му е изречена мерка притвор заради изборен поткуп. Во соопштението стои. „Во однос на изнесените вести на одредени веб портали дека е определена мерка притвор за лицето М.Ј. и за уште едно лице од општина […]