fbpx

Tags : Тафа

Беласица ја засили одбраната со Арбен Тафо

Арбен Тафа од денеска и официјално е нов фудбалер на Беласица. По најавата на СПОРТМЕДИА дека двете страни се во преговори, попладнево стигна и потврда. Струмичани со специјално видео го промовираа своето ново засилување. Тафа кој досега беше дел од екипата на Струга Трим Љум, во новата сезона ќе ги брани боите на струмичкиот клуб.