fbpx

Беласица ја засили одбраната со Арбен Тафо

 Беласица ја засили одбраната со Арбен Тафо

Арбен Тафа од денеска и официјално е нов фудбалер на Беласица. По најавата на СПОРТМЕДИА дека двете страни се во преговори, попладнево стигна и потврда.

Струмичани со специјално видео го промовираа своето ново засилување. Тафа кој досега беше дел од екипата на Струга Трим Љум, во новата сезона ќе ги брани боите на струмичкиот клуб.

Our new signing ✍ Hello Arben 👋 🔵⚪

Gepostet von FK Belasica am Donnerstag, 25. Juni 2020
Share via
Copy link