fbpx

Tags : Тито

Атанас Костуранов и Катерина Јовановска принц и принцеза на Карневалот,

Атанас Костуранов и Катерина Јовановска се избрани за принц и принцеза на синоќешниот маскенбал што се одржа во Хотелот „Сириус“ во Струмица. Тие вечерва заедно со кралот на карневалот ќе ја предводат карневалската поворка по улиците на Струмица на Интернационалната карневалска вечер, кој почнува во 18.30 часот. Градоначалникот Костадин Костадинов заедно со неговата девојка Гордана […]