fbpx

Tags : товарни возила

Забрана за тешки товарни возила на патниот правец Берово-Струмица

Од ЈП за Одржување и заштита на магистрални и регионални патишта известуваат дека од 20:20 часот се воведува забрана за тешки товарни возила на патниот правец Р1302 Берово – Струмица, поточно од село Двориште до Струмица, информираа од Центарот за управување со кризи (ЦУК). Фото: архива

Откриени две товарни возила на преминот Ново Село со фалсификувани

Денеска полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Ново Село извршиле контрола во две товарни возила, со тетовски регистарски ознаки, сопственост на правно лице од село Мала Речица, тетовско. При контролата било утврдено дека возилата не поседуваат уредна документација, односно лиценците и изводите за вршење превоз во внатрешен и меѓународен патен […]