fbpx

Tags : уапсен струмичанец

Уапсен струмичанец, заедно со тројца малолетници нападнал млад брачен пар

СВР Струмица денеска соопшти дека на 17.06.2024 во 00:10 часот во Струмица, полициски службеници од Полициската станица Струмица го лишиле од слобода Е.М.(37) од Струмица. Тој се сомничи дека на 16.06.2024 околу 21.00 часот со тројца малолетници физички ги нападнале Е.И.(23) и неговата сопруга во нивниот дом, при што Е.М. со остар предмет му нанел повреда на Е.И..  […]

Уапсен струмичанец кој допирал жена по телото на улица

На 23.03.2022 во 00:10 часот во Струмица, полициски службеници од Полициската станица Струмица го лишиле од слобода С.И.(34) од Струмица поради сомнение дека на 22.03.2022 околу 23.30 часот на улица во Струмица допирал струмичанка по телото, соопштија денеска од полицијата. По целосно расчистување на случајот против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава.