fbpx

Tags : уапсени три лица

Полициски билтен:Во Дојран уапсени три лица за поседување дрога и

На 25.11.2021 во 06.10 и 08.10 часот во Стар и Нов Дојран, полициски службеници од ОВР Гевгелија – Полициско одделение Нов Дојран ги лишиле од слобода Д.Р.(43) и Е.И.(27), двајцата од Стар Дојран и Т.А.(56) од Нов Дојран.При претреси во нивните домови, извршени со судска наредба, биле пронајдени и одземени дрога и други предмети кои […]