fbpx

Tags : утре

Утре почнува 12.„Струмица опен фестивал“

-Со радост ја споделувам убавата вест дека нашиов град ја продолжува убавата приказна наречена „Струмица опен фестивал“. На денешниот состанок со координаторите на настаните потврдивме дека се е подготвено за утрешниот почеток на овогодинешното 12-то издание на овој традиционален фестивал наменет за граѓаните од сите генерации со различни вкусови, а кои до 13-ти август ќе […]

Утре Еко акција „Чисти ридови за сите“

Во четирите општини од Струмичкиот регион, Струмица, Василево, Ново Село и Босилово, утре ќе се одржи еколошка акција „Чисти ридови за сите“. Акцијата почнува во 09:30 часот.

Од утре забраната за движење почнува од 21:00 часот, отворените

На денешната седница Владата ги прифати препораките на Комисијата за заразни болести и донесе измени и дополнувања на мерките за заштита и спречување на ширењето на КОВИД-19. Со овие измени и дополнувања од утре, 28 април (среда), забраната за движење на населението и на возила од јавен превоз на целата територија на државата, наместо од […]